MotoGP Sachsenring: Marc Marquez osmu godinu zaredom pobijedio, Folger drugi

1
Vidi galeriju 1/4
MotoGP Sachsenring: Marc Marquez osmu godinu zaredom pobijedio, Folger drugi MotoGP Sachsenring: Marc Marquez osmu godinu zaredom pobijedio, Folger drugi MotoGP Sachsenring: Marc Marquez osmu godinu zaredom pobijedio, Folger drugi MotoGP Sachsenring: Marc Marquez osmu godinu zaredom pobijedio, Folger drugi

Na devetoj utrci sezone prvenstva MotoGP pobijedio je Španjolac Marc Marquez, kojemu je ovo osma uzastopna pobjeda na Sachsenringu, od prvoga nastupa 2010....

Velika nagrada Njemačke i ove se godine odvijala na stazi Sachsenring pokraj Chemnitza. Marquez je još jednom dokazao da mu je ta staza jedna od najomiljenijih i da ga nikako ne treba otpisivati u borbi za naslov prvaka. Štoviše,ovom pobjedom je s četvrtoga mjesta skočio na prvo u ukupnome poretku, te na ljetnu stanku ide s 4 boda prednosti ispred Mavericka Vinalesa.

1 | Author: crash.net foto: crash.net

Španjolac, koji je ujedno i aktualni svjetski prvak, osmi je put zaredom pobijedio na ovoj stazi. Čak 5 uzastopnih pobjeda ima u klasi MotoGP, a još 3 iz Moto2 i 125cc klasa. Sjajan je bio i Jonas Folger, 22-godišnji Nijemac, koji je na domaćemzu terenu upisao svoj prvi podij u karijeri. Vozač Tech 3 Yamahe kroz cilj je tako prošao drugi, 3,3 sekunde iza Marqueza.

Treće mjesto na postolju osvojio je Dani Pedrosa, četvrti je bio Vinales, peti Valentino Rossi, a Dovizioso je na cilj stigao tek osmi. Karavana MotoGP-a sada ide na ljetni odmor, a sljedeća utrka bit će tek 6. kolovoza u Češkoj, na stazi Brno.

1 | Author: Ultimate MotorCycling foto: Ultimate MotorCycling 1 | Author: Ultimate MotorCycling foto: Ultimate MotorCycling