Od srčanog udara preminuo Ralf Waldmann, legenda MotoGP-a

1
Vidi galeriju 1/3
Od srčanog udara preminuo Ralf Waldmann, legenda MotoGP-a Od srčanog udara preminuo Ralf Waldmann, legenda MotoGP-a Od srčanog udara preminuo Ralf Waldmann, legenda MotoGP-a

Nijemac je krajem 90-ih godina prošlog stoljeća dvaput bio viceprvakom svijeta u klasi do 250 kubika, oba puta završivši svega nekoliko bodova iza prvaka Maxa Biaggija

1 | Author: MotoGP foto: MotoGP

U svojoj karijeri Nijemac je pobijedio čak 20 puta u klasama 125 i 250 kubika. U sezoni 1996. završio je svega šest bodova iza Biaggija, a godinu poslije titula mu je izmakla za "mizerna" dva boda. Svakako najupečatljivija pobjeda u karijeri ovog ultrabrzog Nijemca bila je 2000. godine na stazi u britanskome Doningtonu, kada je pobijedio nakon što je startao tek s 21. mjesta. Pobijedio je prestigavši prvoplasiranoga vozača u posljednjem zavoju posljednjega kruga utrke, usto nadoknadivši zaostatak od čak 12 sekundi u jednome krugu. Ralf Waldmann preminuo je uslijed srčanog udara u 51. godini.