Početna Moto 80 pregleda

MotoGP Silverstone: Dovizioso ponovno pobijedio i preuzeo vodstvo u prvenstvu

1
Vidi galeriju 1/6
MotoGP Silverstone: Dovizioso ponovno pobijedio i preuzeo vodstvo u prvenstvu MotoGP Silverstone: Dovizioso ponovno pobijedio i preuzeo vodstvo u prvenstvu MotoGP Silverstone: Dovizioso ponovno pobijedio i preuzeo vodstvo u prvenstvu MotoGP Silverstone: Dovizioso ponovno pobijedio i preuzeo vodstvo u prvenstvu MotoGP Silverstone: Dovizioso ponovno pobijedio i preuzeo vodstvo u prvenstvu MotoGP Silverstone: Dovizioso ponovno pobijedio i preuzeo vodstvo u prvenstvu

Na 12. utrci sezone Talijan Andrea Dovizioso je uzbudljivo stigao do još jedne pobjedne, ukupno četvrte ove sezone, ispred dvaju tvorničkih Yamaha Vinalesa i Rossija...

1 | Author: MotoGP foto: MotoGP

Vozač Ducatija, Andrea Dovizioso ostvario je svoju četvrtu pobjedu ove sezone na dvanaestoj utrci MotoGP prvenstva. Utrka se održala na Velikoj nagradi Velike Britanije, na stazi u Silverstoneu. Šestu pobjedu u karijeri Desmo Dovi ostvario je ispred dvije tvorničke Yamahe, one Mavericka Vinalesa i Valentina Rossija

Aktualni svjetski prvak Marc Marquez nije uspio završiti utrku zbog mehanočkog kvara na motociklu, a time je izgubio i vodstvo u ukupnome poretku vozača. Na legendarnoj stazi vožena je sjajna utrka, The Doctor je poveo i vodio sve do 17. od 20 krugova utrke, kada su ga u samome finišu prestigli Dovizioso i Vinales. Četvrto mjesto zauzeo je domaći vozač Cal Crutchlow, koji je cijelu utrku čekao šansu i pogrešku vodećih, no nije ju dočekao. Peti je završio Jorge Lorenzo na Ducatiju.

Generalni plasman tako se promijenio. Vodeći je Dovi sa 183 boda, slijedi ga Marquez sa 174, treći je Vinales sa 170, a četvrti Rossi sa 157 bodova. Sljedeća utrka na rasporedu je VN San Marina na stazi Misano, 10. rujna.