Verstappen iskoristio sudar vodećega dvojca i pobijedio na VN Španjolske

verstappen pobjednik
Vidi galeriju 1/5
Verstappen iskoristio sudar vodećega dvojca i pobijedio na VN Španjolske Verstappen iskoristio sudar vodećega dvojca i pobijedio na VN Španjolske Verstappen iskoristio sudar vodećega dvojca i pobijedio na VN Španjolske Verstappen iskoristio sudar vodećega dvojca i pobijedio na VN Španjolske Verstappen iskoristio sudar vodećega dvojca i pobijedio na VN Španjolske

Hamilton je već na startu, sudarivši se s momčadskim kolegom Rosbergom, zagorčao život cijelome Mercedesovu timu

Svakako pobjeda karijere, mladi Nizozemac Max Verstappen opravdao je očekivanja i ostvario svoju prvu pobjedu u Formuli 1 i tako postao najmlađi pobjednik u povijesti 'Velikog cirkusa'. U prvoj vožnji za tim Red Bulla uzeo je ponuđeno, Mercedesovi vozači Rosberg i Hamilton, ujedno i vodeći dvojac u sezoni, velikodušno su sudarom u prvom krugu otvorili Verstappenu put ka ostvarenju karijere.

vestappen pobjednik | Author: PIXSELL foto: PIXSELL

Nije Verstappenu bilo lako, 'ledeni' Raikkonen puhao mu je za vratom od 44. do 66. kruga, no prvi nizozemski pobjednik F1 pokazao je hladnokrvnost i priveo trku kraju sa samo 0.616 sekundi razlike. Ferrari je tako iskoristio crni Mercedesov dan te se pozicionirao na drugo i treće mjesto, Sebastian Vettel popeo se na podij sa 5.581 sekundi zaostatka za timskim kolegom.

Daniel Ricciardo također je pokazao izvrsnu formu, s četvrtim mjestom pa sada sa 48 bodova djeli četvrtu poziciju u ukupnom poretku vozača. Dobrim vožnjama Verstappena i Ricciarda Red Bull čvrsto drži treće mjesto u poretku konstruktora sa 94 boda. Iako su kiksali Mercedes je još uvijek premoćno prvi sa 157 bodova, a Ferrari drži drugo mjesto sa 109 bodova.