Lewis Hamiton u ozbiljnom lovu na Fangia i Schumachera

1
Vidi galeriju 1/8
Lewis Hamiton u ozbiljnom lovu na Fangia i Schumachera Lewis Hamiton u ozbiljnom lovu na Fangia i Schumachera Lewis Hamiton u ozbiljnom lovu na Fangia i Schumachera Lewis Hamiton u ozbiljnom lovu na Fangia i Schumachera Lewis Hamiton u ozbiljnom lovu na Fangia i Schumachera Lewis Hamiton u ozbiljnom lovu na Fangia i Schumachera Lewis Hamiton u ozbiljnom lovu na Fangia i Schumachera Lewis Hamiton u ozbiljnom lovu na Fangia i Schumachera

Britanac Lewis Hamilton ovogodišnjim se osvojenim naslovom Prvaka Formule 1 pridružio ekskluzivnom klubu u kojemu je samo pet vozača s četiri, pet ili sedam titula

1 | Author: Arhiva Auto start foto: Arhiva Auto start

Dvije utrke prije kraja sezone 2017. Lewis Hamilton si je osigurao naslov prvaka, četvrti u nizu. Njime se uvrstio u elitno društvo pet vozača koji su titule prvaka osvojili više od tri puta. Redom su to legende Formule 1 - Nijemac Michael Schumacher (7), Argentinac Juan Manuel Fangio (5), Francuz Alan Prost (4) i Nijemac Sebastian Vettel (4). Njih petorica ukupno su osvojili dvadeset i četiri titule prvaka. Hamilton je u Formulu 1 ušao u sezoni 2007. vozeći za McLaren, a već sljedeće godine u dramatičnoj završnici na utrci u Interlagosu osvojio je jedan bod više nego Felipe Massa i osvojio prvi naslov, s McLaren Mercedesom.

U timu koji ga je pratio od juniorskih dana ostao je do 2012., pa prešao u tim Mercedes AMG. U Mercedesu je osvojio tri naslova prvaka, 2014., 2015. i 2017. godine. ako se može reći kako je u cijeloj karijeri nastupao u vrhunskim, pa čak i dominantnim bolidima, Hamilton je imao dostojne protivnike, a otkad je u Formuli 1 natjecao se protiv kvalitetnih vozača i prvaka poput Kimija Raikkonena, Jensona Buttona, Sebastiana Vettela i Nice Rosberga koji ga je pobijedio 2016. godine.

Lewis Carl Davidson Hamilton, čiji je otac porijeklom s Grenade, otoka-države u Karipskome moru, danas je jedan od najbogatijih britanskih sportaša, s imovinom procijenjenom na 88 milijuna funti. S obzirom na to da su mu tek trideset i dvije godine za očekivati je kako je pred njim još nekoliko uspješnih sezona u Formuli 1, te da mu motivacije neće nedostajati, tim više što se s četvrtim naslovom otvorila mogućnost sustizanja Juana Manuela Fangia, pa čak i Michaela Schumachera. Mnogi ga smatraju jednim od najboljih vozača na gridu, u rangu s Fernandom Alonsom, a poznat je po agresivnom stilu vožnje po uzoru na njegova dječačkog heroja Ayrtona Sennu.

1 | Author: Arhiva Auto start foto: Arhiva Auto start 1 | Author: Arhiva Auto start foto: Arhiva Auto start

208 nastupa na utrkama za Veliku nagradu, sve s dva tima, McLarenom i Mercedes AMG-om

62 pobjede sakupio je Lewis Hamilton u 11 sezona Formule 1, što je uspješnost čak 30,1 posto

72 puta je osvojio pole position, odnosno prvu startnu poziciju, 45 puta je startao drugi, a 20 puta treći

116 broj je osvojenih podija, ima 61 pobjedu, 31 put je bio drugi, a 23 puta treći, što je uspješnost 56 posto